Nepřetržitá výluka z Václavic do Starkoče potrvá měsíc, vlaky budou nahrazeny autobusy už z Náchoda
V pondělí 18. září v 8:20 začne nepřetržitá výluka trati 026 v úseku mezi stanicemi Václavice a Starkoč. Kvůli ní bude zavedena náhradní autobusová doprava, která bude jezdit trochu jinak než vlaky. Výluka skončí 17. října v 15:35 hod.
Budou zavedeny dvě linky NAD:
- linka S z Náchoda do České Skalice, pro rychlé spojení ve směru Hradec Králové, za vybrané vlaky též do Starkoče
- linka N z Nového Města nad Metují do Starkoče, tato linka obsluhovaná mikrobusem zajistí spojení ve směru od Nového Města nad Metují a Václavic (náhradní zastávka v Provodově) na Trutnov
Časové polohy NAD jsou uvedeny ve výlukovém jízdním řádu.
Cestující ze Starkoče do Náchoda a opačně mohou využít dvou možností:
- minibusovou linku S a následný vlakový spoj Nové Město nad Metují – Náchod bez doplatku jízdného
- jízdu vlakem po trati 032 do České Skalice a návazným autobusem linky N do Náchoda bez doplatku jízdného
Cestující z Václavic směr Jaroměř a opačně mohou využít dvou možností:
- vlak do Náchoda a návazný autobus linky N do České Skalice bez doplatku jízdného
- spojení minibusovou linkou S (zastávka Provodov, náves) ve směru Starkoč
Zastávky NAD:
- Náchod – před staniční budovou, stanoviště Z1
- Náchod zastávka – na autobusové zastávce linkových autobusů Náchod, Staré město, rozcestí
- Václavice – na autobusové zastávce linkových autobusů Provodov-Šonov, Provodov, náves
- Starkoč – před staniční budovou
- Nové Město nad Metují – před staniční budovou
- Česká Skalice – před staniční budovou
Během výluky dojde k opravě trati (výměna pražců a kolejnic, oprava mostů a další práce). Dojde ke změně v řazení některých vlaků, např. R 949 a R 950 budou mezi Meziměstím a Náchodem vedeny soupravou 854+Bdtn, rychlíková souprava 750.7+3xB od těchto vlaků bude naopak využita pro vedení vlaků Sp 1781 a Sp 1876 mezi Starkočí a Trutnovem.