11. prosince se změní jízdní řád

V neděli 11. prosince vstoupí v platnost nový grafikon vlakové dopravy, který na Náchodsku přináší jisté změny. Právě čtěte výčet toho nejpodstatnějšího.

Asi největší změnou je znovuzavedení přímého spojení Meziměstí s Prahou přímým rychlíkem, který bude pojmenován po turisticky vyhledávané lokalitě v kopcích nad Náchodem, s historickým vojenským opevněním a Jiráskovou turistickou chatou – ve směru do Prahy pojede jako R 950 Dobrošov, zpět jako R949 Dobrošov. Ve směru do Prahy pojede v pracovní dny a v sobotu, zpět v pracovní dny a neděli, mezi Hradcem Králové a Prahou pojede denně. V neděli pojede v podobném čase mezi Náchodem a Hradcem Králové spěšný vlak Sp 1783, v sobotu z Hradce Králové pojede spěšný vlak Sp 1794 (tento přímý vlak jezdí v současnosti denně).

Díky zavedení nového rychlíku bude zkrácen Sp 1781 pouze do stanice Starkoč, kde bude přestup právě na zmíněný rychlík. Tento spěšný vlak poveze jednotka Regionova, ze Starkoče bude pokračovat jako Os 5140 v pracovní dny do Broumova, v sobotu jen do Náchoda.

Během turistické sezóny díky přímému vozu na vlacích Sp 1744/Os 15757 vznikne nové přímé spojení mezi Starkočí a teplicko-adrešpašským skalním městem, což při cestě od Prahy a Hradce Králové bude znamenat o přestup (v Teplicích nad Metují) méně.

Další změnou je omezení jízdy spěšných vlaků Sp 1870/Sp 1873 mezi Náchodem a Adršpachem – letos jezdil až do 2. října, v roce 2017 to bude od  29. dubna jen do 3. září.

Spěšný vlak Sp 1750 bude nově zastavovat v Dědově, tento vlak ale nově bude končit v Meziměstí, kde cestující do Broumova přestoupí na nový Os 25160. V Dědově bude stavět i Sp 1766. Sp 1871 bude zastavovat v Březové u Broumova.

Některé vlaky jezdí nyní z Náchoda na Týniště nad Orlicí a Doudleby nad Orlicí budou z Častolovic přesměrovány do Rychnova nad Kněžnou.

Nejedná se o kompletní výčet změn. Kompletní změny si zájemci mohou dohledat třeba v tabulkových jízdních řádech, které jsou k dispozici např. na stránkách SŽDC:

Tištěný knižní jídní řád je i letos v prodeji za 99 Kč na želeničních stanících a v ČD centrech.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..