Jízdní řád 2015/2016 v prodeji – co nás čeká?

České dráhy zahájily 20. listopadu prodej nového jízdního řádu. Platit bude od neděle 13. prosince 2015 do soboty 10. prosince 2016. Jeho cena je 99 Kč a je k dostání na vybraných pokladnách.

Na Náchodsku bude nejvýznamnější změnou prodloužení vlaku Sp 1870 z Náchoda až do Adršpachu (zpět jako Sp 1873), který bude v prodloužené trase z Náchoda jezdit od 30. dubna do 28. srpna. Nově též tento vlakový spoj ponese název Ostaš.

Vlak Sp 1750 bude jezdit v letní sezóně mezi Náchodem a Meziměstím kromě pracovních dní i v sobotu, mezi Meziměstím a Broumovem bude jezdit denně po celý rok.

Další novinkou je zavedení vlaku Os 5147 z Hronova (odj. 7:36) do Náchoda (příj. 7:47). Tento nový spoj jistě potěší dojíždějící studenty – bude jezdit ve dnech školního vyučování.

Cestující na trase Trutnov – Hradec Králové – Praha se mohou těšit na plánovanou náhradu vozů AB modernizovanými vozy řady ABpee. Tyto vozy nabídnou velkoprostorové oddíly první a druhé třídy, klimatizaci, informační systém a elektrické přípojky.

Příjemnou změnou též bude rekonstruovaná staniční budova v Náchodě.

Cestující se však krom nových spojů a vozidel musí připravit i na komplikace. Během roku je plánována revitalizace trati Náchod – Hronov, kdy dojde ke zlepšení parametrů trati a výstavbě nových nástupišť. Totéž čeká cestující na trase Jaroměř – Hradec Králové (bude se pracovat na trati mezi Smiřicemi a Předměřicemi nad Labem). Tyto akce si vyžádají výluky, kdy budou vlaky nahrazeny autobusy.

———-

Zdroj: České dráhy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..