Na česko-polskou hranici se opět vrátily sezonní vlaky. Do Adršpachu pojedou extra vlaky i na začátku května.

V sobotu 27. dubna se opět rozjely sezonní vlaky mezi Českou republikou a Polskem. Vlaky vyjely jak mezi Walbrzychem a Adršpachem, tak mezi Trutnovem a stanicí Sędzisław. Dopravcem přeshraničních vlaků na české straně je stejně jako loni společnost GWTR, na polské straně Koleje Dolnośląskie.

Na trati do Adršpachu byl z Meziměstí nově protažen polední pár spojů, nadále platí že první spoj přijede z Wrocławi a poslední se do ní vrací, ostatní spoje během dne jezdí do Wałbrzychu. Do Trutnova pak budou kromě současného jednoho páru celoročních vlaků (zajišťujícího návoz motorového vlaku pro spoje Královec – Sędzisław) jezdit další čtyři páry.

Vlaky budou jezdit každou sobotu, neděli a v české i polské státní svátky až do konce září, jízdní řády k nahlédnutí na stránkách dopravce GWTR.

Ve dnech 1. května – 5. května navíc bude posílen provoz na trati 047 zavedením nových vlaků nad rámec platného jízdního řádu:

Zdroj: Facebook – Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji

Navíc pojede nad rámec i vlak z Trutnova v 8:37 s příjezdem do Adrpachu v 9:24, zpět z Adršpachu v 17:20 a příjezdem do Trutnova v 18:14.

Na posilových vlacích by měl být nasazen motorový vůz řady 810.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..