Nepřetržitá výluka Hradec Králové hl. n. – Jaroměř potrvá do srpna

V pondělí 18. dubna 2015 v 7:40 začne jedna z největších výluk, kterou Královéhradecký kraj zažil za posledních několik let. Až do 2. srpna 2016 do 19:40 hod bude vyloučen provoz mezi Hradcem Králové a Jaroměří, čímž se zkomplikuje cestování jak směrem na Trutnov a Náchod, tak na Liberec. Opačným směrem pak lze očekávat komplikace při cestách do Pardubic a Prahy.

Při výluce dojde k celkové opravě trati mezi Předměřicemi nad Labem a Smiřicemi, zvýšení traťové rychlosti v tomto úseku na 120 km/h, odstranění propadu rychlosti na vjezdu do Předměřic od Smiřic, opravě zastávky Lochenice včetně výstavby nového nástupiště, úpravě přejezdů, opravě mostů a dalším činnostem. Přínosem výluky bude zvýšení rychlosti, po nasazení nových souprav (opět se mluví o jednotkách RegioShark), které budou schopny využít parametry trati (nově opravené z Předměřic do Smiřic i v loňském roce revitalizované z Jaroměře do Trutnova) a po zamýšlené změně konceptu provozu na lince do Trutnova též přesun křižování z Malých Svatoňovic do Trutnova-Poříčí a z České Skalice do Starkoče – zde bude od spěšných vlaků z Broumova a Náchoda přípoj „na obě strany“.

Všechny vlaky na trati 031 budou v úseku Hradec Králové hl. n. – Jaroměř nahrazeny autobusy, které budou mít oproti vlaku jiné časové polohy. Jejich jízdní doba bude umocněna opravou silnice 1/33 v Holohlavech (potrvá do června), autobusy budou využívat objízdné trasy přes Smiřice, mohou ale uvíznout v kolonách. Protože autobusy mají delší jízdní dobu než vlak podle jízdního řádu, dojde logicky k pozdějším příjezdům do Hradce Králové, kde nebude zachována přípojná vazba směr Pardubice a Praha. Proto bude zavedena i speciální linka jedoucí z Jaroměře přímo do Pardubic. Cestující z vlaků od Trutnova mohou do Prahy cestovat oklikou přes Pardubice bez doplatku jízdného za delší vzdálenost. V Jaroměři tedy přestoupí na autobus NAD do Pardubic a z Pardubic pojedou vlakem po koridoru přes Kolín.

Po dobu výluky na trati 031 bude na trati 032 vlak Os 5102 v úseku Jaroměř – Starkoč nahrazen autobusem NAD.

Informace k výluce na webu ČD zde

Informační leták k výluce je zde

Výlukový jízdní řád trati 031 je zde


Zdroj: České dráhy, zelpage.cz, idnes.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..