Při požáru drážního stroje v Bohuslavicích vznikla škoda 30 miliónů

Převzato z pozary.cz

Celkem šest jednotek hasičů vyjelo ve středu 5. srpna večer k požáru drážního stroje na kolejích v Bohuslavicích na Náchodsku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena jednu minutu po sedmé hodině večer. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky, Náchoda a Hradce Králové, dále hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují a Bohuslavic.

Hasiči při příjezdu na místo a provedeném průzkumu ihned nasadili tři vodní proudy na likvidaci plamenů v prostoru stroje. Podařilo se jim odpojit vagóny, které byly součástí soupravy a zabránili tak rozšíření požáru i na ně. Požár se jim podařilo lokalizovat v 19:24 hodin a uhasit ve 20:15 hodin. Hasiči prováděli ještě ochlazování nádrže s olejem, ze které uniklo několik desítek litrů hydraulického oleje do kolejiště. Zbývající olej i pohonné hmoty hasiči přečerpali do speciálních nádrží. Na místo byli přivoláni pracovníci odboru životního prostředí a zástupci firmy.

Po deváté hodině večer bylo místo události předáno drážním hasičům a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny. Hmotná škoda na drážním stroji byla předběžně vyčíslena na 30 miliónů korun, uchráněné hodnoty činí pět miliónů korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o technickou závadu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

1200x900 (5) 1200x900 1200x900 (1) 1200x900 (2) 1200x900 (3) 1200x900 (4)

 ———
Foto: pozary.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..