SŽDC zveřejnila návrh jízdního řádu 2019/2020: Více spěšných vlaků do Chocně, první třída do Broumova

Správa železniční dopravní cesty zveřejnila návrh jízdního řádu, který bude platit od 15.12.2019 do 12.12.2020. Na Náchodsku nastane hned několik změn.

Tou největší je navýšení počtu spěšných vlaků mezi Náchodem (u některých spojů Hronovem) a Chocní. Byť nepojedou v pravidelném dvouhodinovém intervalu a některé budou na úkor osobních vlaků, pro cestování ve směru na Moravu je to zlepšení. Spěšné vlaky „Ostaš“ a „Skály“ nadále budou jezdit přes sezonu až do Adršpachu.

Další významnou změnou je náhrada „regionov“, jednotek řady 814, na spěšných vlacích Starkoč – Broumov. Na těchto vlacích by měly měly být nasazeny motorové vozy řady 854 společně s řídícím vozem ABfbrdtn (954.2), který disponuje oddílem první třídy. Trochu nevýhoda tohoto řešení bude v tom, že tato souprava nebude mít plně nízkopodlažní nástup jako regionova. Regionovy zůstanou nasazeny na osobních vlacích ve směru na Týniště nad Orlicí.

Novinkou je také možné zavedení spěšného vlaku Dobrošov (rychlík do Prahy se již v současném jízdním řádu jmenuje Hradečan) Broumov – Hradec Králové (zpět pouze do Meziměstí), který bude veden v netaktové poloze, ale poslouží dobře pro cesty do a z Hradce Králové. V návrhu je označen symbolem 99, bude tedy veden pouze při zajištění financování. Ráno z Broumova vyjede v 5:37, z Náchoda pojede v 6:38 a do Hradce Králové přijede v 7:36. Zpět z Hradce Králové pojede ve 14:24, z Náchoda v 15:26 a jízdu ukončí v Meziměstí v 16:05. Dle návrhu přípoj do Broumova od tohoto vlaku chybí.

Rychlík do Prahy „Hradečan“ je v návrhu zachován, má dokonce uvedno, že bude mít wifi a zásuvky pro dobíjení elektroniky. To ale bude pravděpodobně chyba, která bude napravena v konečné verzi, stejně jako nezastavování ranního Sp 1871 na náchodské zastávce.

Zachovány jsou víkendové sezonní vlaky do Polska, v návrhu rozšířené o dva páry mimosezonních víkendových vlaků Meziměstí – Klodzko, o kterých však nemáme bližší informace.

Návrh jízdního řádu ke stažení zde.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..