Bude mít trať 026 opět přímé spojení s Prahou?

V červencovém vydání Meziměstského zpravodaje je otištěn příspěvek týkající se obnovy přímého spojení Náchodska a Broumovska s Prahou. Jak je uvedeno, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a starosta města Náchoda Jan Birke se zúčastnili schůzky v Senátu, na které vznesli požadavek k zajištění přímého spojení Prahy a našeho regionu. Rada města Náchoda a zastupitelstvo Meziměstí vyjádřili podporu této snaze o oživení přímého spojení, požadavek byl postoupen odboru dopravy KHK, který začal jednat s Českými drahami o technologických záležitostech. Není však uvedeno, kudy by byly vlaky trasovány, o kolik párů by se mělo jednat ani kdy by měly vyjet.

Rychlíky byly na trati 026 zrušeny v roce 2006 z rozhodnutí společnosti Oredo, byl to důsledek zavádění IDS IREDO a taktové dopravy.

13711581_1758472024395238_1830350179_o

V roce 2006 ještě jezdily rychlíky do Meziměstí pravidelně

750702-3_3042016

Po dobu výluky na trati 031  jsou přes trať 026 naváženy do Trutnova soupravy pro rychlíky. Budeme se moci takovou soupravou svézt i na pravidelném vlaku?


Foto: Tomáš Ságner

Zdroj: Meziměstský zpravodaj

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 4

 1. maaaca napsal:

  Místo nějakého nesmyslného IC Mezároexpress by radši měli tlačit na nová vozidla na stávající Sp…

 2. Michal Drábek napsal:

  Anebo na přímou vozbu jednotky HK – Starkoč – Náchod (-dál). Já tedy nevím, ale lepší přímé spojení s HK každé 2 hodiny, než 1 pár až do Prahy.

  • Viktor Zerzán napsal:

   Přímé pravidelné spojení primárně do/z HK je samozřejmě lepší, než jeden pár vlaků za den. Dle mého, pokud se jeden pár přímého spojení s Prahou zavede a zachová – a jinak bude během dne přímé spojení HK – Náchodsko/Trutnovsko s rozpojování/spojováním ve Starkoči, bude dosaženo ideálního stavu. Kdo chce na celý den do Prahy, pojede přímo, kdo chce jen do HK (většina), pojede bez přestupu vždy.
   Uvidíme časem 🙂

 3. Lukáš Mach napsal:

  Rozhodně to bude využito,lidi cestující z Náchodska(Broumovska) do HK za prací,z HK pak vozíme rychlíky taky docela plné,pokud jsem nějak propočítával časy,tak by v HK mohl být v 5:58.A rychlík v 6:09 dnešní 952 je docela už hodně osazen.Na Letohrad taky jezdí 1 pár rychlíku a nikdo si tam nestěžuje.Tak proč by nemohlo být i s Meziměstím ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..