Dlouhodobá výluka omezí až do Vánoc provoz z Náchoda do Opočna a Starkoče

Dlouho připravovaná výluka na trati 026 v úseku Náchod – Opočno pod Orlickými horami a též na odbočce Václavice – Starkoč vypukne v úterý 11. září 2018 od 7 hodin ráno. Zatím je na webu Českých drah výluka psaná do 8. prosince, kdy končí platnost stávajícího jízdního řádu, bude ovšem pokračovat i v jízdním řádu následujícím a pokud vše půjde podle plánu a nebude prodloužena, skončí až těsně před Vánocemi.

Během výluky budou všechny vlaky v daných úsecích nahrazeny autobusy, které pojedou po několika linkách podle výlukového jízdního řádu. Cestující na nejfrekventovanějším úseku od Náchoda směrem na Starkoč a Hradec Králové například pojedou autobusem z Náchoda do České Skalice, bez zajížďky do Starkoče.

Veškeré informace včetně výlukového jízdního řádu jsou uvedeny na stránkách Českých drah zde.

Při výluce dojde k opravě trati mezi Náchodem a Opočnem (úsek Václavice – Starkoč prošel opravou v loňském roce), dojde k vybudování nových nástupišť, v Náchodě se vybuduje nový podjezd pod tratí (ulice Raisova) a postaví nový nadchod (ulice Na Letné), v Novém Městě nad Metují se též rozšíří podjezdy pod tratí (již probíhající akce).

V příštím roce je v plánu pokračování v opravách, tentokrát na trati mezi Náchodem a Hronovem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..