Nepřetržitá výluka zastaví na více jak dva měsíce vlaky mezi Náchodem a Policí nad Metují. Zruší se zastávka v Malém Poříčí?

Po loňské výluce mezi Náchodem a Opočnem cestující čeká další omezení, tentokrát mezi Náchodem a Policí nad Metují. Výluka začne 13. března a skončí 28. května. Ve dnech 24. dubna – 26. dubna navíc i mezi Policí nad Metují a Teplicemi nad Metují (po část dne) Kompletní informace o výluce včetně výlukových jízdních řádů lze nalézt na webu Českých drah.

Během výluky budou všechny vlaky nahrazeny autobusy náhraní dopravy. Pro zachování návazností od Police nad Metují dále na Teplice nad Metují a Broumov budou jezdit za Policí v jiných časových polohách, uvedených ve výlukovém jízdním řádu. Do jiných časových poloh budou posunuty i vlaky na trati 047 Teplice nad Metují – Trutnov hl. n., výlukový jízdní řád je též na webu Českých drah v odkazu výše.

Nejvýznamnější akcí výluky je modernizace stanice Hronov včetně výstavby nových nástupišť a zapojení stanice do dálkového řízení z Náchoda. Též se přestěhuje zastávka Náchod-Běloves ze současné polohy blíže k centru do prostoru poblíž železničního přejezdu v ulici Kapitána Jaroše. Tím se zkrátí docházková doba k vlaku z blízkého sídliště a zejména z přilehlé obchodní zóny. Opravovat se budou přejezdy a koleje.

Otazník visí nad zastávkou Náchod-Malé Poříčí. Krajský úřad Královéhradeckého kraje navrhl její zrušení, proti tomu se však postavilo město Náchod, jehož radní zrušení zastávky odmítli a budou v tomto duchu jednat s krajem. Nesouhlas se zrušením zastávky vyslovili též obyvatelé této městské části.

Dodejme, že zastávka Náchod-Malé Poříčí nepatří mezi nejvyužívanější, to je dáno i tím, že zde již nyní zastavuje jen minimum vlaků. Tato městská část je obsluhována autobusy linky Náchod – Broumov.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..