Série mimořádných událostí na trati 032

Není to ani týden, co skončila výluka z Jaroměře do Hradce Králové a na návazné trati 032 došlo již ke třem mimořádným událostem, kvůli kterým musel být přerušen provoz vlaků a cestující museli opět přestupovat do autobusů náhradní dopravy.

  • Nejprve došlo v pátek 5. 8. 2016 ke střetu vlak Sp 1785 (Trutnov – Hradec Králové) se spadlým stromem. NAD byla zavedena mezi Starkočí a Červeným Kostelcem do 11:25, kdy byla trať uvolněna. Jako bonus získal R 930 zpoždění, kvůli jeho eliminaci byla z Hradce Králové do Prahy vystavena náhradní souprava.
  • Těsně po ukončení této události projel Sp 1786 návěst zakazující jízdu ve stanici Starkoč a „řízl“ výhybku. Opět musela být zavedena náhradní autobusová doprava. Kvůli vysokému zpoždění byla z Hradce Králové do Prahy vystavena další náhradní souprava, tentokrát za vlak R 924. I další vlaky nabraly zpoždění v řádu desítek minut, některé vlaky byly odřeknuty úplně. Provoz byl obnoven cca v 15:00.
  • V sobotu 6. 8. 2016 byl před patnáctou hodinou mezi Jaroměří a Českou Skalicí, kousek od podniku AGRO, nalezen minometný granát. Kvůli tomuto nálezu musela být asi na čtyři hodiny zastavena železniční doprava. Opět byla zavedena náhradní autobusová doprava a opět byla z Hradce Králové do Prahy vystavena náhradní souprava vlaku R 924.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..