AKTUALIZACE: Dočasné zrušení některých vlaků v Královéhradeckém a Pardubickém kraji

Aktualizace 28. 3. 2020:

Od pondělí 30. března dojde k další redukci provozu. Na trati Náchod – Týniště nad Orlicí – Choceň budou zrušeny spěšné vlaky, osobní vlaky do Týniště nad Orlicí pojedou pouze šestkrát denně, o víkendu a ve svátek čtyřikrát.

Na trati mezi Starkočí, Náchodem a Broumovem zůstane zachován provoz většiny spěšných vlaků, osobní vlaky budou zrušeny, včetně “pendlů” Václavice – Starkoč. Nepojede ani spěšný vlak Dobrošov do Hradce Králové.

Na trati mezi Hradcem Králové a Trutnovem zůstanou denně v provozu rychlíky linky R10 z/do Prahy, o víkendech a ve svátky vybrané rychlíky zastaví v Olešnici jako náhrada za spěšné vlaky, které budou mezi Hradcem Králové a Trutnovem jezdit pouze v pracovní dny.

Na trati Teplice nad Metují – Trutnov zůstane přes den zachován dvouhodinový provoz, posílený mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem na hodinový takt, z důvodu opravy silnice a nahrazení autobusové linky.

Všechny změny mají pouze dočasný charakter a jsou vyvolány nízkou poptávkou po cestování v době vyhlášeného výjimečného stavu kvůli epidemii koronaviru.

K omezením již od dnešního dne dochází i v Pardubickém kraji.

K redukcím dochází i v autobusové dopravě před cestou je vhodné ověřit si spojení na vyhledávači IDOS.

Tisková zpráva KHK

Aktualizovaný seznam změn v železniční dopravě v Královéhradeckém kraji platný od 30. března


Stav ke 20. 3. 2020

V souvislosti se šířením koronaviru a klesajícím počtem cestujících ve veřejné dopravě budou od pondělí 23. března 2020 do odvolání zrušeny vybrané vlaky na tratích Královéhradeckého a Pardubického kraje, včetně tratí Týniště nad Orlicí – Broumov a Teplice nad Metují – Trutnov. Jedná se zejména o posilové či účelové spoje (návoz studentů, zaměstnanců) nebo spoje v okrajových časech. K podobným opatřením již došlo u autobusové dopravy, která jezdí podle prázdninových jízdních řádů.

Tisková zpráva KHK

Informace ČD o omezení provozu v souvislosti se šířením koronaviru

Aktuální omezení provozu ČD

Seznam zrušených vlaků v Královéhradeckém kraji zde

Seznam zrušených vlaků v Pardubickém kraji zde

Linka R10 Praha hl. n. – Hradec Králové hl. n. – Trutnov hl. n. zůstává v provozu

Zdroje dat: České dráhy, OREDO, Královéhradecký kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..