Petice za záchranu náchodských “šraněk”

Mechanické závory na jižním zhlaví náchodské stanice byly v říjnu demontovány, aby byly v rámci probíhající rekonstrukce trati nahrazeny novým, moderním zařízením. To se nelíbí některým občanům a politikům, proto vznikla petice, kterou chtějí její organizátoři tuto situaci změnit.

Je jasné, že po modernizaci tratě a zavedení dálkového řízení není možné ponechat závory ve stavu, kdy jsou ovládány manuálně. Dle slov organizátorů však není problém ponechat původní závory s výpletem a místo manuálního pohonu použít elektrický dálkový pohon.

Protože rekonstrukce trati je v plném proudu, nezbývá na změnu příliš času. Petici je možné podepsat do přibližně půlky listopadu v Náchodě v knihkupectví na pěší zóně a v antikvariátu na Masarykově náměstí.

Zdroj: Náchodský swing, Facebook

Foto: Viktor Zerzán

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Petr David napsal:

    Náchod se probouzí, ale bohužel pozdě. Zbouraná vodárna, nepříliš zdařilá rekonstrukce nádražní budovy a výměna závor. Nádherné místo, ráj pro fotografy. Výpravní budova šla opravit citlivě, autobusák se dal řešit i s vodárnou. Jednu závoru dát k vodárně a vlk se nažral a koza zůstala celá! Škoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.